חוק המתווכים | כל מה שחשוב לדעת

חוק המתווכים

דרושים מתווכים מנהלי אזור וזכיינים 

חומר למבחן המתווכים

רשם המתווכים

הרשמה למבחן המתווכים

מבחנים לדוגמא של מבחן המתווכים

חוק המתווכים

רשימת המתווכים המורשים

כיצד חוק המתווכים משפיע על בעלי נכסים? איך ייראה תחום התיווך בעתיד הנראה לעין? מדוע משכירים ומוכרים מעדיפים שירותי תיווך באפס עמלה?

חוק המתווכים במקרקעין משנת 1996 נועד להסדיר את פעילות המתווכים וזכאותם לדמי תיווך. בין היתר, החוק קובע תנאים שבעת קיומם זכאי המתווך לקבל תשלום – החל מרישיון תיווך, דרך הסכם בתוקף ועד הפיכתו למה שמכונה "גורם יעיל". בפועל, ההגדרה לגורם יעיל קשורה למעורבות המתווך בין הצדדים ובדרך להסכם מחייב שהם חותמים עליו.

הבעיה היא שחוק המתווכים לא בהכרח עולה בקנה אחד עם המאפיינים של העידן המודרני. כיום למשל אין סיבה אמתית לשלם עמלה כאשר מנסים למכור או להשכיר נכס, מה גם שאפשר לרכז את כל השירותים תחת קורת גג אחת.

שאלות לדוגמא מובילות ומעניינות בחוק  / במבחן המתווכים:

האם למתווך מותר לעשות הערכת שווי?

אנו רואים עשרות פרסומות של מתווכים שמציעים הערכת שווי לנכסים בחינם וללא עלות. זה המקום להגיד שהערכת שווי ע"פ חוק מותרת אך ורק לשמאי מקרקעין. בפסק דין של בית משפט השלום קבע השופט המכובד כי המתווך הטעה את הלקוח והעריך את נכס בחסר.

האם למתווך מותר להסתיר מידע מאת הקונים ?

מתווך ע"פ חוק צריך לגלות לקונים כל דבר אשר ידוע לו בגין העסקה, למשל. האם יש רטיבות נסתרת בדירה. רבים מהמתווכים מעגלים פינות אך יש לציין שברגע שיתגלה השקר, הם חשופים לתביעה מהקונים.

מה זה הגורם היעיל ? ומתי המתווך זכאי לעמלת תיווך?

החוק קבע מס' כללים שהמתווך צריך לעשות כדי לקבל עמלת תיווך

למשל לפרסם במס' ערוצים ולעשות פעולות למען מכירת הנכס, כך שהמתווך יהיה הגורם היעיל.

למשל להיות בעל רישיון תיווך בתוקף.

להחתים את הלקוח על הזמנת תיווך שבה רשום כמה עמלת תיווך הוא זכאי בגין העסקה, תנאי ההתקשרות ופרטי הנכס.

כמה אחוזים עמלת תיווך צריך להרוויח מתווך ?

חוק המתווכים לא קבע ולא הגביל את המתווך כמה אחוזים הוא זכאי להרוויח בגין עסקאות מכר, שכן החוק השאיר את העניין להחלטת הצדדים (קונה, מוכר, מתווך), בהתאם להזמנת שירות עליה הם חתומים.

זירו מתווכים – אנשי המקצוע שעובדים בשבילך באפס עמלה.

זירו מתווכים היא הרשת היחידה בישראל שמאפשרת לך לבחור שירות מבין סל אפשרויות רחב, באפס עמלה ובלי לשלם כסף מיותר. כך לדוגמא אנו נעצב עבורך את הנכס שעומד להשכרה או מכירה, נשפץ אותו ונשווק אותו באמצעי התקשורת.

בהמשך, נטפל מבחינה משפטית בהסכמים הרלוונטיים וננהל עבורך את הנכס עם שירות טיפול בתקלות, גביית שכר דירה, קריאות מונים, ריהוט לדייר והתנהלות מול הרשויות. בקיצור מתווכים מומלצים באפס עמלה.

חוק המתווכים, בעלי נכסים והקשר ביניהם

חוק המתווכים מתייחס לחובת ההגינות והזהירות של אנשי המקצוע ולצורך בהזמנת השירות בכתב. כמו כן, ביוני 2018 אישרה ועדת השרים לחקיקה הצעה שאוסרת על גביית דמי תיווך מהשוכר בלבד – אלא מגדירה את חלוקת התשלום בין בעלי הנכסים לבין השוכר עוד במעמד ההתקשרות עם המתווך.

הנקודה החשובה מבחינת בעלי נכסים היא שצריך לבחור מתווכים אמינים שאפשר לסמוך עליהם. אם למתווכים יש ניסיון בשיווק נכסים ואם הם מציעים את שירותיהם באפס עמלה, החוק יכול רק לעזור לצדדים המעורבים ולחסוך עבורם זמן וכסף.

לנכס שלך יש בית חדש – זירו מתווכים מומלצים באפס עמלה.

בזירו מתווכים ישמחו ללמוד את פרטי הנכס כדי לעזור לך למכור או להשכיר אותו באפס עמלה. כמו כן, בהשארת פרטים באתר נסביר לך על חוק המתווכים ונראה לך איך להרוויח ממנו!

זירו מתווכים” – הנה חברה מובילה לניהול נכסים שיווק נדל”ן ויזמות המעניקה מעטפת שירותים לסקטור העסקי והפרטי, כמעט בכל הארץ. צוות עובדי החברה יבנה עבורכם תכנית מלאה לניהול וטיפול במכירה והשכרה הנכס או פרויקט באפס עמלה, כך שאתם לא תצטרכו אפילו לקום מהכיסא! השירות כולל פרסום הנכס באפיקי פרסום מובילים ויצירתיים, אנשי מכירות מעולים, ניהול מו”מ המשקף את רצונותיכם, בניית תמהיל שיווקי, ייצוג משפטי ע"י עורכי דין מקצועיים, הכנת הנכס להשכרה או למכירה בחינם, טיפול בתקלות 24/7, צילום מקצועי, העברות הקריאות מונים לרשויות, ניהול חוזים, ניהול נכסים להשכרה 24/7, ריהוט הנכס, שירות דיירים, גביית שכ”ד, יעוץ וליווי בכל השלבים ועוד. השירות ניתן בהתאמה מלאה לכל לקוח על פי דרישותיו ורצונותיו.

נשמח לקבל את הפניה שלכם

info@zeroreal.co.il

www.zeroreal.co.il

Leave A Comment

Our Facebookyoutube channelinstagram
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iNzAwIiBoZWlnaHQ9IjQxMCIgc3JjPSJodHRwczovL3d3dy55b3V0dWJlLmNvbS9lbWJlZC9nbVN4YXdVT21rVT9lY3Zlcj0xIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==